Wakacje Krynica Morska – idealny wypoczynek

Krynica Morska to miejscowość turystyczna leżąca na Mierzei Wiślanej, między Zatoką Gdańską a Zalewem Wiślanym. Cały obszar Krynicy Morskiej znajduje się na terenie Parku Krajobrazowego Mierzeja Wiślana. W zachodniej części rozciąga się rezerwat przyrody Buki Mierzei Wiślanej, gdzie rosną Buki i drzewa iglaste.

Atutem Krynicy oprócz licznych drzew są piękne, szerokie plaże, stwarzające doskonałe warunki do spacerów oraz plażowania. Z kolei łagodnie obniżające się dno morskie i cieplejsza niż w innych miejscowościach woda zadowolą wszystkich amatorów kąpieli. Bardzo atrakcyjnym turystycznie miejscem jest Wielbłądzi Garb, wzniesienie, które jest najwyższą stałą wydmą w Europie, liczącą 49,5 m. n.p.m. Ze szczytu wzniesienia możemy podziwiać z jednej strony panoramę Morza Bałtyckiego, a z drugiej Zalewu Wiślanego.

Do innych atrakcji należy port oraz latarnia morska. W krynica morska imprezy, dzięki malowniczym krajobrazom i rozwiniętej infrastrukturze znajdziemy idealne warunki do wypoczynku. Liczne pensjonaty, domki letniskowe, kwatery czy kempingi dają duże możliwości co do wyboru noclegu. Duża ilość pubów, knajp, kawiarni i klubów umili nasz wypoczynek w mieście.